Czy jest szansa że zaszłam w ciążę gdy spóźnia się okres?

Jeśli ostatni stosunek z partnerem odbywał się tydzień temu z zabezpieczeniem w formie gumki i już 4 dni spóźnia mi się okres czy jest szansa na ciąże ? wykonane zostały dwa testy ciążowe i nic nie wykryły. Dlaczego może spóźniać mi się okres ?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w przypadku, gdy prezerwatywa została założona prawidłowo i nie doszło do jej uszkodzenia podczas stosunku, ryzyko ciąży jest bardzo niskie, bliskie zeru, jednak należy pamiętać, że żadne zabezpieczenie nie jest skuteczne w 100%.

Inną przyczyną spóźniającej się miesiączki może być: stres, choroba – nawet zwykłe przeziębienie czy infekcja, ogólne przemęczenie organizmu, złe żywienie - niedobór składników pokarmowych, nadmierne wychudzenie lub nadwaga, przyjmowanie leków, problemy hormonalne.

W sytuacji, gdyby miesiączka nie pojawiała się przez dłuższy czas, warto byłoby powtórzyć test ciążowy, ewentualnie zgłosić się do lekarza ginekologa na kontrolę, gdyby ciąża nie była przyczyną braku krwawienia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/okres-odpowiedzi-na-10-najczesciej-zadawanych-pytan

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsze-objawy-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.