Na co wskazują te objawy przed okresem?

Witam serdecznie. Miesiączka spóźnia mi się 8 dni, wystąpiło lekkie plamienie, które trwało 2 dni. Ostatnio zauważyłam, że wystąpuje u mnie biały śluz oraz okropne bóle i skurcze menstruacyjne. Robiłam trzy testy ciążowe ale wszystkie wyszły negatywne. Rodzina twierdzi, że testy mogły zostać wykonane zbyt wcześnie. Czy to może być ciąża czy coś innego? Z góry dziękuję za odpowiedź:).

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

spóźnianie się miesiączki lub jej brak nie są związane wyłącznie z obecnością ciąży, którą wiarygodnie powinny potwierdzić lub wykluczyć testy, wykonane najwcześniej w dniu spodziewanego krwawienia. Inną przyczyną takiego zjawiska mogą być zaburzenia hormonalne, przebyte infekcje (nie tylko intymne), obecność torbieli/mięśniaków na narządach rodnych, nagła zmiana diety lub nieprawidłowe odżywianie, szybka utrata bądź nabranie masy ciała, zażywanie niektórych leków.

Biały śluz (fizjologiczny, czyli taki, który nie posiada nieprzyjemnego zapachu i jest normalnej konsystencji – nie występują w nim grudki) i bóle menstruacyjne mogą zwiastować nadejście miesiączki, jednak gdyby ta się nie pojawiła, warto udać się na wizytę u ginekologa, w celu ustalenia przyczyny braku krwawienia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/okres-odpowiedzi-na-10-najczesciej-zadawanych-pytan

https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-najwazniejsze-informacje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.