Jakie może być podłoże tego opóźnienia okresu?

Witam! Od ok. 3 dni spóźnia mi się okres. Nie wiem czym jest to spowodowane. Zawsze miałam regularne miesiączki, co 28 dni. Dzień po planowanym terminie miesiączki z rana pojawiło mi się minimalne, ledwo zauważalne różowe zabarwienie, które było jednorazowe. Na drugi dzień wieczorem dostałam gorączki. Lekko pobolewa mnie brzuch. Przed okresem w czasie dni płodnych uprawiałam z chlopakiem petting, jednak nie doszło do żadnego bliższego zbliżenia, ani wytrysku, a chłopak jest pewny, że nie moze to być ciąża, bo do niczego nie doszło. Ostatnio miałam też troche pracy i zestresowałam się tą całą sytuacją. Czym może być spowodowany opóźniony okres?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, istnieje kilka przyczyn opóźnionej miesiączki, oprócz wykluczonej przez Panią ciąży. Wpływ na to może mieć m.in. infekcja (nie tylko intymna, ale także przeziębienie, o którym może świadczyć występująca u Pani gorączka), stres (tu związany z pracą), zaburzenia hormonalne, proszę się także upewnić, czy nie doszło do przeniesienia ejakulatu na palcach do Pani pochwy (ewentualna możliwość zajścia w ciążę) - w tym celu warto byłoby wykonać test ciążowy, zmieniona dieta (także nadmierne zrzucenie bądź przybranie wagi). W przypadku, gdyby miesiączka się długo nie pojawiała lub istniały problemy z jej regularnością, należy zgłosić się do lekarza ginekologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/okres-odpowiedzi-na-10-najczesciej-zadawanych-pytan

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.