Co może oznaczać to opóźnienie okresu?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie opóźnionej spodziewanej miesiączki. W tym momencie opóźnienie wynosi już 6 dni. Dzień przed spodziewanym okresem zauważyłam śluz gesty, ciagnacy się- jednorazowy. Dodam ze od kilku miesięcy nie przyjmuje hormonalnej antykoncepcji i cykle miały różna długość ale w tymomencie jest to już 40 dzień cyklu. Jestem umówiona do ginekologa ale chciałam jeszcze zapytać - czy dzień owulacji mógł się przesunąć o jakieś 2 tygodnie? Ten śluz przed spodziewanym okresem właśnie przypominał ten owulacyjny. Dziś mija 14 dni od ostatniego zabezpieczonego stosunku - jeden test zrobiłam wczoraj wieczorem i dzisiaj powtórzyłam ponownie rano - oba negatywne. Trochę się martwię, od kilku dni brzuch mnie pobolewa ale nic więcej. Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź co może skutkować taką sytuacja. Pozdrawiam
KOBIETA, 32 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przez jakiś czas od odstawienia doustnej antykoncepcji hormonalnej miesiączki mogą być nieregularne. Ponadto na cykl miesiączkowy wpływ mają różne czynniki, takie jak stres, podróże, infekcje czy przyjmowane leki.

Jeśli stosunek był zabezpieczony, a po 14 dniach od zbliżenia testy dają wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie zaszła Pani w ciążę, a opóźnienie okresu ma związek z czym innym. Ostateczne wyjaśnienie przyniesie wizyta u ginekologa oraz badania. Być może doszło do wahań hormonalnych.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-owulacja-moze-sie-samoistnie-przesunac,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przesuwanie-sie-terminu-owulacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dni-plodne-mogly-sie-przesunac-i-jakie-jest-w-tym-przypadku-ryzoko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.