Czy jest u mnie ryzyko ciąży?

Dzień dobry, Biorę tabletki Vines. Z poprzedniego blistra zapomniałam ostatniej tabletki z 3 tygodnia. Zauważyłam to dopiero po tygodniu. Wystąpił okres po po odstawieniu. Zaczęłam normalnie przyjmować kolejne opakowanie. Od poniedziałku wieczór ( przedostatnia tabletka 2 tygodnia) zaczęło się u mnie plamienie. Krew jest bardzo ciemna. Raz bardzo mnie bolał brzuch przez krótki czas, co mi się nie zdarza, nawet przy okresie. Teraz jest już niedziela rano. Troszkę jeszcze występuje plamienie (występuje tylko w ciągu dnia) Co mam zrobić? Czy jest ryzyko ciąży? Zacząć nowe opakowanie - jeśli tak to kiedy dokładnie ? Z góry dziękuję za odpowiedź ! :)

plamienia mogą się pojawiać na antykoncepcji; jeśli są długotrwałe lub silne - trzeba iść do ginekologa. Ryzyko ciąży jest zawsze - antykoncepcja nie ma 100% skuteczności, trzeba wykluczać ciążę robiąc test betahcg z krwi