Czy kaszel z wydzieliną to skutek rzucenia palenia?

Witam mam 19 lat, od 3 lat palę można powiedzieć nałogowo . Dokładnie 3 tym temu rzuciłam palenie Ale odczuwam kłucie po lewej stronie klatki piersiowej , trwa to czasami 30 sekund czasami parę minut Ale pojawią się parę razy w ciągu dnia . Do tego wieczorami słyszę bicie swojego serca dosyć mocno i nie mogę usnąć. Zauważyłam też ze po zjedzeniu czegokolwiek mam chrypke i kaszel z wydzielina. Czy to może mieć związek z rzucenie nałogu? Badania krwi itp wszystko w normie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego
Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

U wieloletnich palaczy rozstających się z nałogiem może wystąpić kaszel. Palenie powoduje przewlekłe zapalenie oskrzeli, zaś kiedy przestajemy palić, śluzówka w oskrzelach regeneruje się i oczyszcza ze śluzu (stąd kaszel). Pozostałe dolegliwości są prawdopodobnie objawami abstynencyjnymi. Proszę się nie zniechęcać - objawy te dość szybko miną. Pozdrawiam!

https://terapiaslomka.wordpress.com/