Czy kiedyś wyjdą jako pozytywny wynik w kolejnych testach na HPV?

Hpv 16 i 39 Postanowiliśmy zrobić z żoną test na HPV. W tym czarnym totolotku ja trafiłem odmianę 39 na penisie a żona w pochwie typ 16. Wiem, że to marne losowanie ale już się oboje z tym pogodzikidmy. Zachowujemy totalną wstrzemięźliwość sekaualną bo chcemy się uświadomić co nam teraz wolno a co nie. W internecie jest bardzo mało informacji, świadomość u znajomych jest zerowa, średniowiecze. Szukamy wenerologa , który na cywilizowanej wizycie powie nam "jak z tym żyć" , co musimy zmienić i jakie badania teraz zrobić. Nie interesuje nas wizyta dwuminutowa na NFZ za rok. Skoro mamy różne HPV-y to może warto zrobić też jamę ustną? Mamy też pytanie o bezpieczny seks i profilaktykę zarażenia się nawzajem. Czy te typy kiedyś będą nie wykrywalne jeśli się wyciszą i test zrobimy za dwa lata i odwrotnie, czy jeśli mamy inne typy i są teraz uśpione to czy kiedyś wyjdą jako pozytywny wynik w kolejnych testach.

Witam,
Testy diagnostyczne PCR sa bardzo dobre, ale do badania trzeba dostarczyć odpowiedni materiał. Wątpliwe jest aby pan miał tylko 39 , a żona tylko 16. Jeżeli współżyliście regularnie to prawdopodobnie macie obydwa wirusy. Jak żyć... normalnie! U niektórych osób dochodzi do rozwoju brodawek u innych nie. U jednych rosną duże u innych drobniutkie. Jest opcja , że po kilkunastu miesiącach ulegnie eliminacji. Pozdrawiam,