Czy kobieta chorująca na schizofrenię od dzieciństwa powinna rodzić naturalnie?

Czy kobieta chorująca na schizofrenię od dzieciństwa powinna rodzić naturalnie ? Pierwsze dziecko rodziłam naturalnie było sporo powikłań wpadłam w stan psychozy !!!

Najlepiej podobną decyzję podejmować nie tylko w konsultacji z prowadzącym lekarzem psychiatrą, ale także prowadzącym ciążę ginekologiem- położnikiem. Zależnie od historii choroby, farmakoterapii i wskazań w obecnej ciąży doradzą najlepsze rozwiązanie. Warto pamiętać, że każda ciąża jest inna i za każdym razem warto indywidualnie określać najbardziej sprzyjające warunki rozwiązania i ryzyko dla matki i dziecka.