Czy konieczna będzie nefrektomia nerki?

Witam.Mam 37 lat,osiem lat temu wykryto u mnie aniomyolipome,wówczas jej wymiar miał niecałe 50mm.Obszar znajduje się w części centralnej nerki.Dzis miałam tomografie i okazało się,ze ma ona już prawie 70 mm.Konieczna będzie nefrektomia nerki?

Lek. Michał Lenard

Decyzję o postępowaniu podejmie Pana lekarz prowadzący biorąc pod uwagę inne wyniki badań i Pana stan kliniczny. Pozdrawiam!