Czy konieczna jest diagnostyka znamienia?

Dzień dobry Rok temu znalazłam na skórze nowe znamię. Ma niewielką średnicę (około 2 milimetry) i od roku nie zmieniło swojego rozmiaru. Niepokoi mnie jednak to, że mimo iż wygląda z daleka na regularną kropkę z bliska widać ciemniejsze postrzępione końce. Gdy zrobiłam temu zdjęcie w środku jest ciemniejsze i postrzępione a dookoła znajduje się bardzo bardzo jasna brązowa obwódka. Jak wspomniałam zmiana jest malutka i od roku się nie zmieniła. Czy mimo to powinnam się zgłosić do lekarza? Czy po prostu znamię może tak wyglądac

Proszę udać się do dermatologa na badanie dermatoskopowe. Ewentualnie zmianę skórną można od razu usunąć chirurgicznie, wynik badania histopatologicznego rozwieje wszelkie Pani wątpliwości.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl