Pojawienie się pieprzyka koloru brązowego na dłoni

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłam pojawienie się nowego pieprzyka na lewej dłoni na małym palcu po zewnętrznej stronie, jest on bardzo malutki średnica maksymalnie 1,5 milimetra. Jest koloru brązowego od jasnego po ciemny brąz, nie swędzi nie widzę też stanu zapalnego, czy powinnam się martwić nową zmianą skórną po kątem czerniaka? Czy dać sobie czas na obserwacje i dopiero zgłosić się do lekarza? Będę wdzięczna za udzielenie informacji, pozdrawiam serdecznie Aga 22

Jeśli zmiana pojawiła się niedawno, zdecydowanie warto ją skonsultować z dermatologiem. Lekarz przeprowadzi badanie dermatoskopowe, które pozwoli ocenić charakter zmiany. Polecam tak postąpić, bo to Panią uspokoi.