Czy konieczna jest laparoskopia torbieli jajnika?

Od roku mam na jajniku torbiel w opisie lekarzy opisywaną jako zmiana lita ,lub wyglądem przypominającą torbiel skórzasta zmiana nie jest duża ma ok.19 mm markery nowotworowe są w normie po ostatniej wizycie i usg nie zanotowano zmian w wyglądzie i rozmiarze.Kolejna kontrola za 3 miesiące.Ze względu na stały charakter zmiany,niewielki rozmiar o dobre markery lekarz kazał wstrzymać się z laparoskopia. Mam coraz większe obawy bo usunięcie zmiany i badanie histopatolgiczne dało by pewniejsza diagnozę...chodze z tym ale boje sie tej niepewności. Czy naciskać lekarza na laparoskopie?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ginekologa i ustalenie najbardziej optymalnego postępowanie