Czy konieczna jest operacja ortodontyczna przy wadzie klasy III?

Witam, czy wada ortodontyczna klasy III z III klasą kłową i III klasą Angel'a po stronie lewej, zębowo-zębowodołowo-żuchwowe przesunięcie linii symetrii i punktu Pogonipon o 3 mm, zgryz tet'a'tet, prominentna bródka, niedorozwój środkowego piętra twarzy, zapadnięcie okolicy podnosowej, zapadnięta górna warga, profil wklęsły, skośny do tyłu kwalifikują się do operacji ortognatycznej? Czekam na wizytę u chirurga szczekowo-twarzowego, ale opinia ortodonty brzmi groźnie...

Bez dokładnej diagnozy ciężko mi odpowiedzieć . Zdecydowanie jednak z podanych informacji wynika że górna szczęka wymaga rozbudowy ortopedycznej za pomocą aparatu ortopedycznego - na boki i do przodu. Jeśli chodzi o żuchwę, asymetrie i inne aspekty leczenia potrzeba zdecydowanie więcej danych. Pozdrawiam