Czy konieczne jest noszenie okularów przez 26-latka?

Posiadam wade wzroku 2,5 na prawe oko wykryte w wieku około 15 lat. Lewe jest zdrowe. Wada się nie zmieniła przez 10 lat (mimo próby ćwiczeń było już za późno) ja nacodzien używam okularów tylko przez około 8 h dziennie(w pracy) w weekendy praktycznie w ogóle. Czy brak okularów/soczewek może źle wpływać na prace mojego mózgu/zmęczenie/koncentracje?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna ocena okulistyczna oraz konsultacja neurologiczna