Czy konieczne jest obniżenie poziomu TSH, aby zajść w ciążę?

Witam, Karmię piersią (tylko wieczorem i w nocy) i chciałabym zajść w kolejną ciążę. Miesiączki wróciły 3 miesiące temu. Ostatnio zbadałam poziom TSH wynik 2,869 i przeciwciala ATPO<28 (norma <60). Ginekolog zasugerowal obnizenie poziomu TSH. Czy rzeczywiscie jest to konieczne? W pierwsza ciązę zaszlam przy TSH ok 3 i dopiero w ciazy przyjmowalam Euthyrox. Będę wdzieczna za odpowiedż

Lek. Katarzyna Szymczak

Według zaleceń powinno być poniżej 2,5, a nawet poniżej 1,5. Sugeruję konsultacje u endokrynologa.
Pozdrawiam