Czy jeśli zaszłam w ciążę nadal mam brać leki na obniżenie prolaktyny?

Witam. Biore tabletki na obnizenie prolaktyni i tsh. Co jesli np okaze sie ze zaszlam w ciaze czy dalej mam brac tabletki czy od razu je odstawic?? Dziekuje za odpowiedz

Lek. Michał Lenard

Leków na obniżenie TSH nie może Pani odstawić, natomiast jeśli chodzi o leku obniżające poziom prolaktyny, to zależy od tego co to są dokładnie za leki. Sugeruję zwrócić się z tym pytaniem do swojego ginekologa, lub endokrynologa. Pozdrawiam!