Czy konieczne jest operacyjne leczenie nogi?

Witam. Tydzień temu na meczu piłki nożnej skacząc do główki , zderzyłem się z zawodnikiem rywali i upadając wylądowałem na lewej nodze łamiąc boczną kostkę . Słychać było "trzask" i stopa przekręciła mi się do zewnątrz. Rentgen wskazał łamanie kostki bocznej z przemieszczeniem i złamanie fragmentu dystalnego kostki przyśrodkowej" . Mam założoną szynę i 2 pażdzernika mam termin do lekarza. Czy operacja jest jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji ? Dodam ,ze opierając się na stopę nie czuję bólu gdy siedzę. Tylko nie potrafię jej wyprostować z uwagi na złamanie. Do tego doszła opuchlizna . Jak długo potrwa powrót do pełnej sprawnośći? Dziękuję za pomoc

Raczej tak. leczenie musi zostać przeprowadzone odpowiednio,z godnie z zaleceniem ortopedy aby byla możliwość odzyskania sprawności. Bardzo istotna jest na pewno rehabilitacja podjęta już na wczesnych etapach po urazie, jesli uprawia Pan sport wyczynowo. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.