Czy konieczne jest podgrzewanie wody przed podaniem mleka modyfikowanego dla 12-tygodniowego dziecka?

Witam. Jestem mama 12 tygodniowego brzdaca karmie go generalnie piersia ale mniej wiecej raz dziennie zazwyczaj przed spaniem nocnym podaje mu mleko modyfikowane PRE. Czy mogę przygotowywać mieszankę na wodzie o temperaturze pokojowej czy konieczne jest podgrzewanie wody ? Jest lato temperatury sa wysokie i syn chętniej pije chlodniejsze mleko. Używam wody dla niemowlat w kartonie, jest to tez wygoda podczas podróży. Czy konieczne jest podgrzewanie wody ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, konkretne mleko modyfikowane musi być przygotowane w wodzie o takiej temperaturze, jaką zaleca producent (celem prawidłowego rozpuszczenia). Tak przygotowane mleko można później ostudzić i podać dziecku chłodniejsze.