Czy konieczne jest powtórzenie gastroskopii?

Dzień dobry, miałam wykonaną gastroskopię 1.04 i stwierdzone owrzodzenie przełyku (pozostałe elementy układu pokarmowego bez zmian, w normie). Dostałam leki Mesopral oraz Ulcamed, które stosuję ok 2 miesięcy a także Esoxx, który stosowałam 2 tygodnie. Moje pytanie: Czy konieczne jest powtórzenie gastroskopii, czy minął za krótki okres, żeby można było stwierdzić poprawę? Przez jaki czas powinnam stosować tego typu leki? Co jaki czas trzeba kontrolować wrzody?

W opisanej sytuacji odpowiedzi powinien udzielić Pani lekarz kierujący na badanie lub gastrolog, po zapoznaniu się z wynikiem badania. Potrzeba czy częstotliwość ewentualnej kontroli zależy od nasilenia zmian i wyniku badania hist-pat (jeśli było wykonane). Nie każde owrzodzenie wymaga kontroli, zwłaszcza u młodej osoby, jeśli objawy ustąpiły. Regularny nadzór jest konieczny w razie stwierdzenia tzw. "przełyku Baretta".