Czy konieczne jest powtórzenie gastroskopii?

Dzień dobry, miałam wykonaną gastroskopię 1.04 i stwierdzone owrzodzenie przełyku (pozostałe elementy układu pokarmowego bez zmian, w normie). Dostałam leki Mesopral oraz Ulcamed, które stosuję ok 2 miesięcy a także Esoxx, który stosowałam 2 tygodnie. Moje pytanie: Czy konieczne jest powtórzenie gastroskopii, czy minął za krótki okres, żeby można było stwierdzić poprawę? Przez jaki czas powinnam stosować tego typu leki? Co jaki czas trzeba kontrolować wrzody?
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Chusta lekarska - opatrunek klatki piersiowej

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć klatkę piersiową za pomocy trójkątnej chusty.

W opisanej sytuacji odpowiedzi powinien udzielić Pani lekarz kierujący na badanie lub gastrolog, po zapoznaniu się z wynikiem badania. Potrzeba czy częstotliwość ewentualnej kontroli zależy od nasilenia zmian i wyniku badania hist-pat (jeśli było wykonane). Nie każde owrzodzenie wymaga kontroli, zwłaszcza u młodej osoby, jeśli objawy ustąpiły. Regularny nadzór jest konieczny w razie stwierdzenia tzw. "przełyku Baretta".

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty