Czy konieczne jest usunięcie pęcherzyka żółciowego?

Dzień Dobry, W piątek mam planowo zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. Generalnie słabo trawię tłuszcz. W kwietniu na USG wyszło, iż mam kilkanaście polipów 0,76 x 0,76. Natomiast w zeszłym tyg na TK "bez uwapnionych złogów". Czy to możliwe, że już nie mam polipów? Dzisiaj chirurg mówił by sugerować się USG, a urolog u którego byłem w sprawie nerek, że badanie TK jest ważniejsze. Co mam zrobić ? wstrzymać się czy decydować się na zabieg ? Bardzo proszę o pomoc.

Witam , rozumiem , że polipy opisane w usg dotyczą pęcherzyka żółciowego. Stwierdzenie w opisie TK "bez uwapnionych złogów" nie oznacza , że nie ma polipów!!! Jeśli jest ich kilkanaście , to sugerowałbym poddać się operacji usunięcia pęcherzyka , zwłaszcza , że ma Pan dolegliwości związane z trawieniem tłuszczów! Szczegóły proszę koniecznie omówić z lekarzem kwalifikującym Pana do operacji!!! z.żurawski