USG pęcherzyka i polipy

Uprzejmie proszę o kilka słów na temat takiego wyniku USG (części): W obrębie całego pęcherzyka uwidoczniono 7 echododatnich przyściennych zmian, wpuklających w światło największa o śr do 0,8cm - poly. Ściany pęcherzyka prawidłowe, echoujemny, prawidłowa grubość. Interesuje mnie czy można po tym opisie wywnioskować czy polipy są cholesterolowe czy gruczolaki? co oznacza zmiany echododatnie - czy to nie złogi są echododatnie. bardzo dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę, że dla pewności należałoby wykonać operację usunięcia pęcherzyka i badanie histopatologiczne, proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie. ewenatualnie można rozszerzyc badanie o TK jamy brzusznej.