Czy mogę mieć raka pęcherzyka żółciowego?

Witam . Rok temu miałem podczas badania USG jamy brzusznej wykryty polip - pęcherzyk żółciowy bezkamiczny z przyściennym nawarstwienie o charakterze polipa i wymiarach do 5 mm . Zalecane okresowe badanie . Czy mam się martwić, że to może być rak . Chirurg stwierdził, że nie ma czym się martwić, a jak urośnie to się usunie woreczek .

Takie polipy to stany predysponujące do powstania raka, ale same w sobie maja utkanie łagodne. Jest to wskazanie do cholecystektomii laparoskopowej w trybie planowym (jeśli polip jest mały to rzeczywiście bez zbędnego pośpiechu).