Czy są to już kamienie w woreczku żółciowym i muszę je usunąć?
Dzień dobry, Jak interpretować wynik badania USG? Pęcherzyk żółciowy podwójnie zgięty, podparty przez rozdętą pętlę jelitową o nieznacznie do 0,4cm pogrubiałych ścianach. Przyściennie niejednorodna struktura w przewadze hypoechogeniczna ok. 0,5cm najpewniej polip oraz kolejna hypoechogeniczna 0,75x0,5cm - polip lub słabo uwapniony złóg, jednak nie przemieszcza się. Poza tym kilka grudek zagęszczonej żółci. Proszę o opinię, czy są to już kamienie w woreczku żółciowym i muszę je usunąć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Nie da się tego jednoznacznie określić, wskazane kontrolne USG za kilka miesięcy. Uwidoczniono na pewno polip w pęcherzyku który będzie wymagał okresowej kontroli w usg a w przyszłości być może usunięcia - cholecystektomii.