Ból po laparaskopowym usunięciu woreczka żółciowego

Sześć dni temu miałem laparoskopowe usuniecie woreczka żółciowego. W chwili obecnej mam przeszywające ból (taką kolkę) w prawym boku, na wysokości wyciętego woreczka. Dodatkowo promieniejąc do szyi ból (jeżeli zaczynają się zbierać gazy). Dzisiaj również po nocy w ciągu dnia mam ciemny mocz o intensywnym zapachu. Czy takie objawy są normalne po takiej operacji? Jak długo może to się utrzymywać?

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

W tej sprawie trzeba pilnie skontaktować się bezpośrednio z lekarzem. Nawet udać się do szpitala na SOR bez skierowania. Takie objawy mogą sugerować mechaniczną, na tle kamiczym niedrożność dróg żółciowych (np. złóg, który spłynął z pęcherzyka żółciowego do dróg żółciowych w czasie cholecystektomii i przytyka te drogi w chwili obecnej). Ciemny mocz może świadczyć o żółtaczce, a silny ból o przytkaniu dróg żółciowych. Taki stan może wymagać pilnego udrożnienia dróg żółciowych klasycznie lub za pomocą ECPW (drogą endoskopową). Odpowiednie badania, dalsza diagnostyka i leczenie zostaną podjęte już w szpitalu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy