Laparoskopowe usunięcie woreczka żółciowego

Witam! Miała miejsce operacja laparoskopowa usunięcia woreczka żółciowego. W pierwsze kilka dni było ciężko, gdyż operacja była trudna i jak powiedzieli lekarze woreczek był pełny kamieni. Potem było ok przez jakiś miesiąc i nagle znikąd znów zaczęły wracać silne ataki w okolicach wątroby i klatki piersiowej promieniując na plecy lub w górę ciała. Lekarze mówią, że to normalne. Jestem omówiony na badanie USG, żeby sprawdzić co się dzieje w środku, ale mówią, że to nie pomoże i po prostu trzeba przeczekać. Były też wyniki krwi z podwyższonym wynikiem ALT, który ma związek z wątrobą. Proszę o pomoc!

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Przyczyny ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Trudno mi określić przyczyny Pani dolegliwości bez bezpośredniego badania. Na pewno w chwili obecnej celem pogłębienia diagnostyki należałoby wykonać USG jamy brzusznej oraz kontrolne badania laboratoryjne czyli np. ASPAT, ALAT, fosfataza alkaliczna, GGTP, bilirubina całkowita, alfa-amylaza, lipaza. Wszystkie te badania mają za zadanie wykluczenie podstawowej przyczyny Pani dolegliwości, czyli kamicy dróg żółciowych oraz zapalenia trzustki. Kamica dróg żółciowych czy też zapalenie trzustki może okresowo dawać silne dolegliwości w formie kolki żółciowej, czyli takie dolegliwości jak Pani opisuje. Jeśli wszystkie badania wyjdą w normie oznacza to tylko przejściowy stan zaburzeń w pracy jelit i dróg żółciowych po usunięciu pęcherzyka żółciowego tak zwany zespół po cholecystektomii (patrz ten zespół w internecie).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty