Biegunki po laparoskopowej operacji usunięcia woreczka żółciowego

Witam,jestem po operacji laparoskopowej usunięcia woreczka zółciowego,mam problem z bardzo dokuczliwymi biegunkami bez względu na to czy posiłek jest dietetyczny czy też nie a teraz pojawiły się lekkie bóle po lewej stronie brzucha. Proszę o radę.Dziękuję.
ponad rok temu

Jeśli to wczesny okres pooperacyjny czyli 1-2 miesiące po zabiegu to często takie dolegliwości mogą występować. To przejaw ciągłego wypływu żółci z dróg żółciowych na skutek braku pęcherzyka żółciowego. W takim wypadku zaleca się częste posiłki, ale w niewielkich ilościach. Wskazane jest także okresowe przyjęcie loperamidum, aby zwolnić perystaltykę jelit. Jeśli jednak okres po cholecystektomii jest dłuższy to trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Może nawet konieczna okaże się kolonoskopia (być może też posiew kału).