Czy mogę jeść chrupki po usunięciu woreczka żółciowego?

Czy po laparoskopii pęcherzyka zółciowego można jeść prażynki lub chrupki kukurydziane typu Cheetos?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zwykle po laparoskopii pęcherzyka żółciowego pacjentom zaleca się jedzenie lekkich posiłków, które są łatwe do strawienia. Produkty spożywcze o wysokiej zawartości tłuszczu, takie jak prażynki lub chrupki kukurydziane, mogą powodować problemy trawienne, zwłaszcza w początkowej fazie rekonwalescencji. Zamiast tego, należy spożywać lekkostrawne potrawy, takie jak gotowane warzywa, pieczone mięso, ryby lub chude sery, a także owoce i warzywa bogate w błonnik.

Jednorazowe spożycie chrupków raczej nie powinno negatywnie wpłynąć na Pani zdrowie, jednak w przypadku rekonwalescencji po zabiegu, zaleca się jednak stosowanie do zasad wskazanych powyżej.

W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/cholecystektomia-laparoskopowa#wskazania-do-cholecystektomii-laparoskopowej-i-mozliwe-powiklania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.