Czy należy usunąć kamień z woreczka żółciowego?

Witam. Mężczyzna lat 42.W roku 2017 zrobiłem sobie kontrolnie USG jamy brzusznej i w badaniu wyszło ze mam w pęcherzyku żółciowym słabo uwapniony złóg średnicy 5 mm...Po roku czasu zrobiłem ponownie wyszło 8 mm.. W dniu wczorajszym czyli 2019.09.24 - 6 mm....i Mam pytanie czy można lekami zlikwidować ten kamień.???? i czy jest potrzebna operacja usunięcia pęcherzyk (bez objawowo nic nie dolega) Dziękuje z góry za odpowiedz..

W leczeniu można stosować kwas ursodeoksycholowy, jednak zwykle nie obserwujemy po nim znacznych efektów. U większości pacjentów przy takiej wielkości kamieniu i braku objawów operacja nie jest konieczna.