Czy kontynuować branie opakowania?

Co zrobić jeśli przez 2 dni nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej (ATYWIA)? Ostatnią wzięłam 5 dnia nowego opakowania... Dzisiaj po dwóch pełnych dobach dostałam lekki okres. Czy mogę kontynuwować branie opakowania? Jeśli tak to czy nadrabiać zaległe tabletki, czy po prostu skończyć opakowanie dodatkowo się zabezpieczając, bo wiadomo, że tabletki już nie działają. Najważniejsze jest dla mnie to, żeby nie przesuwać cyklu i czasu miesiączki, bo w innym przypadku dostanę okres na wakacjach...

Najlepiej nie zapominać. Skoro Pani wie, że ochrona jest bardzo obniżona i nie chce Pani przesuwać terminu krwawienia z odstawienia, jedyną opcją jest dokończenia opakowania, stosując dodatkową metodę antykoncepcji.