Czy krem z filtrem wystarczy w tej sytuacji?

Dzień dobry! Dermatolog zalecił mi rozpoczac terapie izotekiem na trądzik. Czytając internet spotkałem się z informacją że nie należy "wystawiać się" na słońce. Jestem sportowcem amatorem i 3 razy w tygodniu mimo wszystko trenuje na świeżym powietrzu. Czy krem z filtrem wystarczy?

Dzień dobry Panu,

zalecam, skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Krem z filtrem jest bardzo ważny w takiej pielęgnacji przez cały rok. Najlepiej stosować krem z filtrem SPF 50 oraz dodatkowo ochronę twarzy pod postacią czapki z daszkiem. Krem z filtrem po 2h traci swoje właściwości ochronne więc zaleca się zabiegać go ze sobą, gdy wychodzi się z domu na dłuższą chwilę.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz