Czy krwawienie jest dowodem na to, że jajniki funkcjonują prawidłowo?

Witam! LEczę się na anoreksję, moja waga wynosi 40kg przy wzroście 168, jednocześnie przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Mam pytanie czy krwawienie jest dowodem na to, że cykl nie ustał i jajniki funkcjonują prawidło czy bez tabletek miesiączka by się nie pojawiła? Jakie to może mieć konsekwencje w przyszłości dla płodności? Dziękuję

Witam Panią!
Anoreksja jest chorobą o podłożu psychicznym, której skutki wyniszczają powoli cały organizm. Mam nadzieję, że jest Pani pod stałą kontrolą lekarską oraz psychologiczną.
Przyjmując tabletki antykoncepcyjne hamuje Pani owulację, zatem jajniki są wtedy wyłączone z pracy poprzez hormony zawarte w tabletkach. Natomiast krwawienie pojawia się w czasie tygodniowej przerwy w stosowaniu tabletek i jest zjawiskiem normalnym przy stosowaniu takiej antykoncepcji. Anoreksja jest chorobą, której skutki dla zdrowia mogą być widoczne przez wiele lat również takie związane z zaburzeniami płodności. Jeśli niepokoją Panią objawy, proszę zgłosić się do ginekologa, który wyjaśni wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie!