Bóle brzucha po zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. W styczniu zaczęłam brać tabletki, a w lutym pani doktor przepisała mi inne. Czy jest możliwość, że po tych tabletkach mam bóle brzucha? W trakcie 7-dniowej przerwy miałam normalnie krwawienie już w trzecim dniu i trwał 5 dni. I jakie są w ogóle objawy po nich? Chciałabym więcej dowiedzieć się niż jest w ulotce.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Bóle brzucha sa możliwe po absolutnie każdej substancji przyjmowanej doustnie, a co za tym idzie rónież po tych tabletkach. Co do tego, jak się ma Pani po nich czuć, to najlepszym źródłem wiedzy jest Pani sama. Nie jestem w stanie napisać nic więcej niż w ulotce, gdyż zawarte w niej informacje są bardzo dokładne (nawet aż za bardzo, bo firmy farmaceutyczne próbują się w ten sposób zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami klientów). Nie ma powodu sugerować się tymi informacjami - jeśli czuje się Pani dobrze, to znaczy, że tabletki nie powodują działań ubocznych.
Przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie należy bagatelizować pewnych objawów - zwłaszcza bólu jednej nogi! Jeśli takie zjawisko wystąpi, proszę szybko skontaktować się z lekarzem.