Czy krwiak się sam wchłonie?

Witam!
W 5 tyg. ciąży wykryto u mnie krwiaka w macicy. Trafiłam do szpitala z silnym krwawieniem, leżałam tam 4 tyg., w 6 tyg. zrobili mi USG i krwiak miał 40 na 30 mm. Wypisali mnie do domu w połowie 8 tyg. ciąży, wtedy krwiak miał 48 na 32 mm, i kazali leżeć oraz przyjmować 3 razy dziennie D***.
Wczoraj znów z dróg rodnych poleciała mi ciemnobrunatna maź, ale brzuch mnie w ogóle nie boli. Czy to powód do niepokoju? Czy powinnam zgłosić się do szpitala z tym, mimo tego że dobrze się czuję i za 3 dni mam wizytę u lekarza? Ile może potrwać wchłanianie się tego krwiaka i czy może on być do końca ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku zagrożenia ciąży każda zmiana charakteru wydzieliny powinna budzić niepokój. Konieczna będzie konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę. Nie można wyrokować co do tego czy krwiak się wchłonie. Istnieje ryzyko, że pozostanie do końca ciąży.
Powinna Pani bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza zarówno w sprawie regularnego przyjmowania leków, jak i zaleconego trybu życia. Przestrzeganie zaleceń lekarskich oraz kontrole w przypadku niepokojących objawów zwiększają znacząco szanse na szczęśliwe rozwiązanie.