Czy jest szansa ze krwiak w ciąży się wchłonie?

Witam. 1 lutego w 8 tyg wykryto krwiaka 45mm na 25mm blisko płodu. Przez ten czas miałam dwa razy delikatne brązowe plamienia, bez bólu brzucha. Dużo leżałam wstawałam tylko na najpotrzebniejsze rzeczy dziś po dwóch tygodniach byłam u lekarza myślałam że krwiak się wchłoną bądź zmniejszył. Jakie było moje zdziwienie i strach że jest inaczej wręcz się powiększył do 46 mm na 38mm. Dziecko urosło i rozwija się prawidłowo. Kolejna wizyta za tydzień.Dlaczego pomimo oszczędnego trybu życia wciąż jest ? Czy jest szansa że się wchłonie? Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwiaki mogą występować nawet u ¼ ciężarnych, często też przez pewien czas rosną wraz z rozwojem płodu. Nie oznacza to niczego nietypowego – bardzo prawdopodobne, że krwiak z czasem się wchłonie. Zazwyczaj krwiaki zanikają do ok. 20 tygodnia ciąży.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami na te pytania, być może okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wspolzyc-gdy-jestem-w-ciazy-i-mam-krwiaka-macicy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwiak-w-macicy-zagraza-ciazy.

Jeżeli dziecko rozwija się mimo krwiaka, to póki co nie ma Pani powodu do obaw. Proszę stosować się do zaleceń lekarza dotyczących oszczędnego trybu życia i unikać stresu, a także monitorować stan zdrowia w terminach wyznaczonych przez ginekologa – jest to istotne zwłaszcza w najbliższych tygodniach.

Więcej informacji na temat krwiaków pojawiających się w okresie ciąży odnajdzie Pani pod tym adresem: https://parenting.pl/krwiak-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.