Czy ten krwiak może się sam wchłonąć?

Mój chłopak ma krwiaka, pomocy! Mój chłopak ma 20 lat. Gra, a właściwe grał w piłkę nożną w klubie w swoim mieście. Pewnego razu podczas meczu został kopnięty korkiem z metalowymi wkrętami. Potem bolała go noga więc poszedł z tym do lekarza. Okazało się, że ma krwiaka. W nodze zbiera mu się taka "czarna" krew i ropa. Lekarz powiedział mu, że czeka go operacja tej nogi. W nocy miewa silne jej bóle. Czy ta operacja będzie konieczna? Czy ten krwiak może się sam wchłonąć? Ten wypadek miał miejsce około 2 tygodnie temu, a termin operacji wyznaczony jest na czerwiec.

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli decyzją lekarza, który widział zmianę na własne oczy jest zabieg operacyjny, to najprawdopodobniej zmiana nie jest w stanie się już sama wchłonąć. Jak w tym przypadku zropiała, może zwłókniała, może jest to zmiana dużych rozmiarów i dlatego lekarz po zbadaniu podjął decyzję o operacji. Pozdrawiam.