Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ktoś może powiedzieć jakie są szanse na powrót mamy do zdrowia?

Moja mama ma 47 lat, w grudniu dostala udaru pnia mozgu, po 9 h od udaru zostala przeprowadzona trombektomia w Gdansku. Byla nieprzytomna, kontaktu nnie byla. Zostala odlaczona od respiratora i zaczela samodzielnie oddychac. Po tracheostomii lekarz wyjal rurke i teraz oddycha samodzielnie. Po paru miesiacach zaczela sie usmiechac. Moje pytanie: czy ktos jest w stanie oszacowac, jakie sa szanse na calkowity/polowiczny (np. poruszanie sie na wozku, ale afazja czy na odwrot) powrot mamy do zdrowia? Oczywiscie przy pomoocy intensywnej rehabilitacji. z gory Dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Szanse na pewno są, Ważne, że stan Mamy ulega poprawie, ma własny oddech i uśmiecha się! Proszę rozmawiać z Lekarzami leczącymi! Na pewno konieczna długa rehabilitacja i opieka medyczna specjalistyczna, Ważne co było przyczyną udaru .
Najważniejsza obecność i wsparcie ze strony opiekunów i rodziny,
uśmiech, dotyk, mózwienie ...nawet ulubione melodie, muzyka Pozdrawiam i życzę Mamie powrotu do zdrowia, a Pani wytrwałości , sił i pogody ducha

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy