Czy kwas foliowy może wpływać na zatrzymanie miesiączki?

Witam Ostatni okres miałam 23.12.2014 chciałam spytać czy kwas foliowy może wpływać na zatrzymanie miesiączki. miałam taką sytuację już w sierpniu, gdyż wtedy też brałam kwas, i okresu nie było, następnie dostałam luteinę okres powrócił, później zaczełam brać falvit ginekolog zalecil kwas zamiast folvitu i znowu po miesiacu kwasu brak okresu. mam 25 lat kiedys okresy byly regularne gdyz nie zazywalam zadnych kwasow. wczoraj lekarz znow zlecil luteine pozostala z sierpnia mam przestac brac kwas?

Lek. Tomasz Budlewski

A z jakiego powodu przyjmuje Pani kwas foliowy? Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Bez dodatkowych informacji nie można nic więcej powiedzieć.