Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Laktacyd może podrażniać pochwę?

witam używam laktacyd przeciwgrzybiczny płyn do higieny intymnej już będzie dwa lata bo miałam problem z nawrotami grzybicy. Aktualnie raz do roku choruje na grzybice. Czy jest wskazane używać ten płyn cały czas mimo ze na grzybice choruje tylko 1 raz w roku. Czy ten płyn może powodować podrażnienia lub wysuszać pochwę????
KOBIETA, 35 LAT 10 miesięcy temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

płyn do higieny intymnej o właściwościach przeciwgrzybiczych nie ma w swoim składzie leku antygrzybiczego, a jego stosowanie służy profilaktyce zakażeń grzybem gatunku Caindida albicans. Zatem stosować go mogą kobiety szczególnie podatne na tego typu infekcje, a nie tylko te, które są w trakcie leczenia drożdżycy pochwy. Więcej o preparatach do higieny intymnej pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/preparaty-do-higieny-intymnej.

Zatem nie musi się Pani obawiać – Lactacyd zawiera kwas mlekowy, gwarantujący właściwe pH, które ma sprzyjać minimalizowaniu ryzyka wystąpienia infekcji intymnych. Może go Pani używać cały czas, jeżeli jednak wystąpiły u Pani podrażnienia lub problem innego rodzaju, to nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po inny preparat do higieny intymnej. Zachęcam do lektury tego materiału: https://uroda.abczdrowie.pl/5-bledow-kobiecej-higieny-intymnej-ktore-popelnia-wiele-kobie.

Warto wiedzieć, że szkodliwe może być nadmierne stosowanie kosmetyków w okolicach intymnych – może zaburzać pH, a także negatywnie wpływać na rozwój flory bakteryjnej pochwy. Dlatego też ważne jest nie tylko to, jakiego płynu Pani używa, ale jak często i w jakiej ilości. Zachęcam do zwrócenia na to uwagi podczas codziennych zabiegów higienicznych. Więcej o prawidłowej pielęgnacji okolic intymnych w naszym artykule: https://uroda.abczdrowie.pl/glowne-zasady-prawidlowej-higieny-intymnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy