Czy laser Affirm firmy Cynosure jest dobrym rozwiązaniem na rozbicie reszty kwasu hialuronowego?

Czy laser Affirm firmy Cynosure jest dobrym rozwiazaniem na rozbicie reszty kwasu hialurnowego? Czy lepiej w tej okolicy zastosowac inne rozwiazanie, typu fale rf. w miejsce kwasu zostala podana hialorunidaza, ktora nie wszedzie rozpuscila kwas, pozostaly nierownosci, czy laser to wyrowna? dziekuje!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy zasięgnąć porady lekarza medycyny estetycznej, który dobierze najlepszą metodę leczenia.

Kwas hialuronowy powinno się neutralizować hialuronidazą. Laser Affirm wykorzystuje światło o długości fali 1440nm i światło pulsowe 1320nm, więc jego "celem" w tkance jest woda co może sugerować możliwość rozpadu kwasu hialuronowego jako efekt uboczny. Laser ten działa dość płytko, więc jeżeli kwas hialuronowy został podany płytko w warstwy skóry może wystąpić taki efekt uboczny, jeżeli głęboko to nie.