Czy laser IPL może mieć wpływ na miesiączkę?

Witam Kupiłam sobie ostatnio domowy depilator laserowy IPL. Czy depilacja nim pełnego bikini może opóźnić okres? Spóźnia mi się dopiero kilka dni więc za wcześnie żeby zrobić test ciążowy ale nie mam jeszcze bolesności piersi tak jak zwykle na kilka dni przed okresem. Używam prezerwatyw.

Depilacja laserowa nie ma wpływu na termin okresu. Jak najbardziej może Pani już wykonać test ciążowy - nowoczesne testy dostępne w aptekach dają wiarygodne wyniki już w dniu spodziewanego okresu. Proszę użyć porannej próbki moczu, w razie wątpliwości test można powtórzyć za kilka dni.