Czy lek Depakine powoduje tycie?

DZIEŃ DOBRY MAM NA IMIĘ MAŁGORZATA MAM 47 LAT OD 20 roku życia lecze się na HAD DEPRESJA MOJA JEST LEKO OPORNA PRZEZ KILKA LAT LECZONA BYŁAM EW GDYŻ LEKI NIE POPRAWIŁY MOJEGO STANU PORAŹ OSTATNI CHOROWAŁA PONAD 3 LATA TEMU OBECNIE JESTEM PO PRÓBIE S I PRZEBYWAM W SZPITALU PRÓBA . .S'''była poraź 1 obecnie zaproponowano mi leczenie LITEM BOJE SIĘ TYLKO ZE BĘDĘ TYĆ PO DEPAKINIE PRZYTYŁAM KIEDYŚ 14 KG I DO DZIŚ SIĘ NIE MOGĘ ODCHUDZIĆ CZY KAŻDY TYJE PO TYM LEJU

Wiele osób przyjmujących ten lek ma problem z regulacją masy ciała. Proszę jednak pomyśleć o tym, że Pani zdrowie i samopoczucie jest priorytetowe i dlatego lek ten powinna Pani przyjmować. Jeżeli zauważy Pani problem ze wzrostem odczytów wagi - proszę się udać do dietetyka, który pomoże zapanować nad nim zanim Pani przytyje.

Witam Panią!
Leczenie litem jest standardowym postępowaniem zalecanym przy chorobie afektywnej dwubiegunowej, na którą Pani cierpi. Proszę przyjmować zapisane leki, przy właściwej diecie i aktywności fizycznej nie będzie powodować tycia.

Pozdrawiam