Stosowanie leku Depakine przy padaczce

Witam, mam 18lat, rok temu zdiagnozowano u mnie padaczkę, od marca 2015 przyjmuję Depakine500 1-0-1. Przytyłam 8 kg, żadne ćwiczenia i zdrowe odżywianie nie pomagało w utracie wagi. Lekarz neurolog przekonał mnie że nie przytyłam od leków lecz od tego że lek powoduje wzmożony apetyt. Ponad miesiąc temu odstawiłam leki, momentalnie schudłam 6 kg. Czuję się dobrze jak nigdy wcześniej, nie miewam napadów i moje samopoczucie również się poprawiło. Czy odstawienie leków może mieć jakieś konsekwencje?

Depakina nie jest jedynym lekiem przeciwpadaczkowym i jeżeli występują skutki uboczne należy dobrać inny lek. Nie ma znaczenia czy przytyła Pani czy bezpośrednio po leku czy w wyniku wzmożonego apetytu.
I druga sprawa, jest Pani młodą osobą i w przyszłości będzie Pani chciała mieć dzieci, natomiast Depakina jest lekiem o największym ryzyku wystąpienia wad u płodu. Nawet jeśli jest ono niewiele większe niż ryzyko w zdrowej populacji, jeżeli nie ma bezwzględnej potrzeby, nie należy stosować Depakiny.
Jest to lek starej generacji i przez długi czas rzeczywiście był lekiem pierwszego rzutu, poza tym inne leki nie były refundowane przez NFZ.
Dziś sytuacja się zmieniła i zasady leczenia też.