Czy lek Dexak mógł zaburzyć cykl miesiączkowy?

Witam. Od dawna miewam regularne, bolesne miesiaczki. Towaszyszyly zawsze im wymioty, biegunka, goraczka i mocny bol brzucha. W koncu postanowilam cos z tym zrobic i pojsc do ginekologa po rady. Pani przepisala mi lek o nazwie DEXAK. Zarzylam go kilkakrotnie. Po jakims czasie zaczal spozniac mi sie okres, a ze wspolzyje juz z chlopakiem mam do tej pory watpliwosci czy nie spoznia sie przez ciaze. Jednak robilam kilka testow i wszystko jest ok, czy to mozliwe, ze ten lek zaburzyl moj cykl?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjmowanie leku mogło zaburzyć cykl. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa.