Czy lek Dupgaston wpływa na zmniejszenie torbieli krwotocznej i endometriozę?

Witam czy lek Duphaston ma wpływ na zmiejszenie torbieli krwotocznych i Endometriozy ? moje torbiele maja 2 cm tak powiedział mi lekarz i moje Endometrioza zajmuje dosc duzy obszar czy bede musiała miec zabieg ? leczy mnie juz 3 lekarz bo 2 pozostałych dawało mi leki homeopatyczne ktore nic mi nie pomagały mole i obfite krwawienie sie utzrymywało martwie sie czy kiedys bedzie dobrze

Witam. Jest to jeden z leków stosowanych w leczeniu endometriozy. W wielu przypadkach chorobę udaje się opanować za pomoca leków i nie ma potrzeby wdrażania leczenia operacyjnego.