Czy lek Escitalopram powoduje zwiększone łaknienie?

Witam! od 15 lat leczę się na depresję i stany lękowe. W szpitalu przepisali mi Escitalopram 15mg a lekarka w przychodni zmieniła na Xetanor 40mg. Co lepiej brać? Po m-cu brania Xetanoru przytyłam 6kg! Czy Escitalopram też powoduje zwiększone łaknienie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień Dobry Pani,

Reakcja na lek jest bardzo zindywidualizowana, każdy reaguje po swojemu...

Przeczytałam, że przez 15 lat leczy się Pani farmakologicznie, i chciałabym Panią zainspirować do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby skuteczna i nie spowodowałaby skutków ubocznych, czego Pani serdecznie życzę.

Ze słonecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej