Czy lek Mesopral jest bezpieczny?

Witam,mam pytanie.Mam problemy z wypróżnianiem,bol jelit po prawej stronie,miałam usg wykluczono kamienie,lekarz stwierdził ze to przez zaparcia wiec dal na żołądek Mesopral,a na lepszą prace jelit-Metoclopramidum,tylko boje się brać ten lek ponieważ wszędzie pisze że teraz ten lek jest tylko wyłącznie na wymioty i na nic więcej.Wiec moje pytanie czy ten lek jest w ogóle bezpieczny?czy to jakiś przeżytek?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza badającego . Metoclopramid poprawia funkcje jelit ich motorykę