Czy lek Metronidazol może opóźnić miesiączkę?

Czy lek metronidazol podawany doustnie może mieć wpływ na opóźnienie się miesiączki? Przestałam brać lek dokładnie tydzień temu zgodnie z zaleceniami lekarza, ale miesiączka, którą miałam dostać 04.07 dalej się opóźnia, zawsze miałam idealnie w dzień terminu lub przed, czy ten lek może wywołać takie skutki?

Lek. Tomasz Budlewski

Niewykluczone, poza tym przyczyna z powodu której przyjmowała Pani lek również może opóźnić miesiączkę