Czy choroby mogą opóźnić miesiączkę?

Witam! Czy choroby mogą opóźnić miesiączkę? Miesiączkuję regularnie, a obecnie okres opóźnia mi się o 3 dni (nie mam też żadnych objawów jak zwykle przed okresem - ból piersi itp.) W ostatnich tygodniach przyjmowałam 3 różne antybiotyki oraz w ostatnim tygodniu chorowałam na mononukleozę (leczenie szpitalne). Czy takie opóźnienie może utrzymywać się długo? Nie współżyję, chociaż zdarzył się jeden incydent, w którym doszło do pocierania narządów - bez wytrysku.

Elżbieta Rhone

Choroby, stres, podróże, intensywne uprawianie sportu - te i wiele innych czynników mogą opóźnić wystąpienie miesiączki. Na wszelki wypadek polecam jednak wykonanie testu ciążowego.