Czy stres wpływa na miesiączkę?

Witam, czy stres wpływa na miesiączkę? Od kilku dobrych lat miesiączkuję regularnie, okres spóźnia mi się zwykle maksymalnie 1-2 dni, ale teraz spóźnił mi się aż tydzień, czy to może być spowodowane dużym stresem, który ostatnio mi towarzyszył? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Pod pojęciem stresu nie rozumiemy tylko napięcia psychicznego i lęku, ale wszelkie czynniki powodujące wyczerpanie adaptacyjne organizmu (distres - niekorzystny stres, eustres - korzystny stres).
Pozdrawiam. JW