Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lek na depresję powoduje biegunkę?

Dzień dobry, Od 15 dni biorę asertin 50mg.raz dziennie. Lecze się na lęki i depresję które pojawiły się po ciąży. Niestety odczuwam coraz to bardziej skutki uboczne tkj. Płaczliwość, lęk, biegunki i dziwne uczucie jakby odrealnienia ale wiem co się dzieje, pogłębił się stan depresyjny i wahania nastroju. Mój lekarz może zmienić lek na inny ale to już jest mój 3 i po każdym jest źle po jakimś czasie. Boję się że każdy lek tak będzie działał i nic mi nie pomoże. Proszę o odpowiedź czy warto jeszcze przeczekać czy faktycznie zmienić lek. Mam lęki że coś mi się stanie. Dziękuję. Pozdrawiam
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Szczerze mówiąc, jeśli jest to Pani kolejny lek i każdy przynosi raczej negatywne niż pozytywne skutki, to przede wszystkim poleciłabym Pani podjęcie psychoterapii. Drugim tego powodem jest fakt, że leki same w sobie jedynie oddziałują na objawy, a po ich odstawieniu moze się zdarzyć, że problem wróci. Psychoterapia natomiast zajmuje się problemem od środka, szuka jego źródła i go niweluje. Dzięki temu ryzyko nawrotu jest dużo mniejsze, a i ciało (które nie jest pod wpływem leków) lepiej się czuje i lepiej funkcjonuje. Proszę przemyśleć sprawę.
Reasumując - na Pani pytanie czy czekać czy zmienić lek, ja osobiście odpowiadam: nie czekać i zmienić, ale nie lek na inny lek, a farmakoterapię na psychoterapię. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy