Czy lek na depresję powoduje biegunkę?

Dzień dobry, Od 15 dni biorę asertin 50mg.raz dziennie. Lecze się na lęki i depresję które pojawiły się po ciąży. Niestety odczuwam coraz to bardziej skutki uboczne tkj. Płaczliwość, lęk, biegunki i dziwne uczucie jakby odrealnienia ale wiem co się dzieje, pogłębił się stan depresyjny i wahania nastroju. Mój lekarz może zmienić lek na inny ale to już jest mój 3 i po każdym jest źle po jakimś czasie. Boję się że każdy lek tak będzie działał i nic mi nie pomoże. Proszę o odpowiedź czy warto jeszcze przeczekać czy faktycznie zmienić lek. Mam lęki że coś mi się stanie. Dziękuję. Pozdrawiam

Reasumując - na Pani pytanie czy czekać czy zmienić lek, ja osobiście odpowiadam: nie czekać i zmienić, ale nie lek na inny lek, a farmakoterapię na psychoterapię. Pozdrawiam i trzymam kciuki.